Inspektor wojewódzki ds. realizacji zadań Głównego Księgowego Budżetu Wojewody w ramach dochodów bud

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
  • Katowice, śląskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Budynek Urzędu wyposażony jest w windy osobowe oraz toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście do Urzędu wyposażone w podjazd (od strony ul. Reymonta). Stanowisko biurowe usytuowane na II piętrze budynku. Obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie. Obsługa urządzeń wielofunkcyjnych (np. drukarka, skaner). Konieczność prowadzenia rozmów telefonicznych. Kontakty zewnętrzne m.in.: z pracownikami jednostek dotowanych z budżetu państwa (Skarbnicy, Główni Księgowi i pracownicy działów finansowo-księgowych w JST, w jednostkach administracji zespolonej, w jednostkach podległych Wojewodzie Śląskiemu oraz w pozostałych jednostkach zaliczanych i nie zaliczanych do sektora finansów publicznych, celem udzielenia i pozyskania informacji dotyczących planu finansowego, aktualnych przepisów prawnych), z pracownikami Ministerstwa Finansów celem udzielenia informacji i wyjaśnień dotyczących złożonych sprawozdań z wykonania budżetu Wojewody Śląskiego oraz należności Skarbu Państwa, z pracownikami banków, urzędów skarbowych i sądów (Narodowego Banku Polskiego oraz Banku Gospodarstwa Krajowego), celem pozyskiwania informacji o toczących się postępowaniach egzekucyjnych, sądowych, upadłościowych i aktualnych danych dot. dłużników Skarbu Państwa

  • Prowadzi rachunkowość Wojewody Śląskiego jako dysponenta głównego w zakresie dochodów budżetowych i należności Skarbu Państwa (SP) w celu dostarczenia aktualnej i dokładnej informacji finansowej.
  • Prowadzi postępowania administracyjne oraz rozpatruje wnioski w sprawie stwierdzenia zwrotu nienależnie wpłaconych dochodów budżetowych (pobranych) lub orzeczonych do zwrotu stanowiących nadpłatę w celu wydania stosownej decyzji administracyjnej.
  • Prowadzi czynności windykacyjne wobec dłużników należności budżetowych i należności Skarbu Państwa w celu podjęcia czynności egzekucyjnych.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe lub wyższe ekonomiczne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego na stanowiskach związanych z planowaniem budżetu lub/i prowadzeniem spraw finansowych lub/i księgowości – w przypadku posiadania wykształcenia wyższego, doświadczenie zawodowe nie jest wymagane - w przypadku wykształcenia wyższego ekonomicznego
  • znajomość ustaw: o finansach publicznych oraz przepisów wykonawczych do niej (rozporządzeń MF: ws. sprawozdawczości budżetowej, ws. szczegółowego sposobu wykonywania budżetu państwa, ws. szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych, ws. sprawozdań jednostek sektora finansów publicznych w zakresie operacji finansowych), o rachunkowości, o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, przepisy działu III ustawy Ordynacji podatkowej, o samorządzie gminnym, o samorządzie powiatowym, o samorządzie województwa, o postępowaniu egzekucyjnym w administracji
  • znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
  • znajomość Kodeksu cywilnego (w zakresie zasad ogólnych)
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: brak
  • co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej na stanowiskach związanych z planowaniem budżetu lub/i z prowadzeniem spraw finansowych lub/i księgowości
  • znajomość: Kodeksu postępowania cywilnego (w zakresie czynności egzekucyjnych, zabezpieczających i procesowych), Kodeksu karnego (w zakresie systemu kar), Kodeksu karnego wykonawczego (w zakresie sposobu wykonywania wyroku)
  • kreatywność, myślenie analityczne

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • dodatek za wysługę lat od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy
  • nagrody okresowe uzależnione od osiąganych efektów pracy
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. ,,trzynastka”
  • elastyczny czas pracy
  • perspektywę rozwoju zawodowego
  • udział w szkoleniach/kursach, dofinansowanie do studiów i nauki języków obcych
  • pakiet socjalny, w tym między innymi: dofinansowanie do wypoczynku, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach, pożyczki na cele mieszkaniowe, dopłata do karty sportowej
  • możliwość skorzystania z oferty ubezpieczenia grupowego a także Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej
  • dofinansowanie do zakupu okularów
  • siedziba Urzędu w bliskim sąsiedztwie przystanków autobusowych, linii tramwajowej oraz dworca kolejowego a także w niewielkiej odległości od autostrady A-4 oraz drogi krajowej E-75
Dodana
Wygasa (jutro)