Inspektor ds. bezpieczeństwa teleinformatycznego

Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku
  • Gdańsk, pomorskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca biurowa w systemie jednozmianowym.Stanowisko wyposażone w monitor ekranowy i urządzenia biurowe, praca przy oświetleniu sztucznym i naturalnym, praca odbywa się głównie w pozycji siedzącej i ma charakter pracy umysłowej.

  • Prowadzi bieżącą kontrolę i nadzór nad powierzonymi systemami teleinformatycznymi w celu określenia zdolności ich funkcjonowania z zatwierdzoną dokumentacją bezpieczeństwa.
  • Bierze udział w działaniach mających na celu uzyskanie akredytacji bezpieczeństwa teleinformatycznego dla niejawnych systemów teleinformatycznych.
  • Planuje działania kontrolne podległych systemów teleinformatycznych w perspektywie do jednego roku.
  • Bierze udział w opracowywaniu dokumentacji bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych w celu wprowadzenia nowych bardziej bezpiecznych rozwiązań.
  • Przygotowuje odpowiedzi na korespondencję dotyczącą bieżącej działalności sekcji.
  • Prowadzi szkolenia w zakresie bezpiecznej eksploatacji systemów teleinformatycznych.
  • Bierze udział w planowaniu i monitorowaniu wdrażania i eksploatacji systemów teleinformatycznych w zakresie przewidzianym w opracowanych dla tych systemów szczególnych wymaganiach bezpieczeństwa i procedurach bezpiecznej eksploatacji.

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w pracy z systemami TI
  • znajomość przepisów o ochronie informacji niejawnych
  • biegła obsługa komputera
  • znajomość środowiska Microsoft
  • obsługa urządzeń biurowych
  • sumienność i dokładność,
  • posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa lub zgoda na udział w procedurze uzyskania dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ,,ściśłe tajne”
  • złożenie oświadczenia lustracyjnego (dotyczy osób urodzonych przed 01.08.1972r.)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: średnie teleinformatyczne lub informatyczne
  • co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administrowaniu systemami TI
  • specjalistyczne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego prowadzone przez ABW lub SKW
  • szkolenie z ochrony informacji niejawnych
  • poświadczenie bezpieczeństwa do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „ściśle tajne”
  • certyfikaty odbytych szkoleń w zakresie systemów teleinformatycznych
  • obsługa sprzętu biurowego
Dodana
Wygasa (za 2 dni temu)