Visa

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę.
Data wygaśnięcia oferty: 21.05.2024

Naczelnik wydziału ds. negocjacji klimatycznych

Ministerstwo Klimatu i Środowiska w Warszawie
  • Warszawa, mazowieckie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposoby wykonywania zadań:

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz
  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • budynek i pomieszczenia urzędu dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich (podjazd do budynku, toalety, windy oraz drzwi o odpowiedniej szerokości)
  • praca przy komputerze – możliwość zapewnienia specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym oraz osobom z uszkodzonym słuchem
  • Kieruje pracą wydziału, w szczególności poprzez planowanie, organizowanie oraz motywowanie pracowników
  • Nadzoruje proces przygotowania projektów stanowisk RP oraz udział pracowników Wydziału w grupach eksperckich i tematycznych Grupy Roboczej Rady UE do spraw Międzynarodowych Zagadnień Środowiska - Zmiany Klimatu (WPIEI – CC)
  • Koordynuje funkcjonowanie Krajowego Punktu Kontaktowego Międzyrządowego Panelu do spraw Zmian Klimatu (IPCC National Focal Point)
  • Koordynuje prace międzyresortowego Zespołu negocjacji klimatycznych
  • Opracowuje i opiniuje projekty stanowisk Rządu, instrukcji i dokumentów związanych z procedurą zawierania przez Polskę umów międzynarodowych, konferencji międzynarodowych
  • Nadzoruje prace dot. przygotowania dokumentów strategicznych, analiz, raportów i innych materiałów merytorycznych z zakresu zmian klimatu i gospodarki niskoemisyjnej.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Doświadczenie zawodowe: 2 lata w obszarze ochrony środowiska albo powyżej 4 lat w jednostkach sektora finansów publicznych
  • Znajomość procesu decyzyjnego UE
  • Znajomość: Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, Protokołu z Kioto, Porozumienia paryskiego.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1
  • Zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej umożliwiającej uzyskanie poświadczenia bezpieczeństwa dostępu do informacji niejawnych o klauzulach: poufne oraz NATO CONFIDENTIAL” i „CONFIDENTIAL UE/EU CONFIDENTIAL” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzulach: poufne oraz NATO CONFIDENTIAL” i „CONFIDENTIAL UE/EU CONFIDENTIAL”
  • Kompetencje behawioralne: zarządzanie ludźmi, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność, komunikacja, współpraca, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, negocjowanie, wystąpienia publiczne.
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • benefity płacowe: dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka), gratyfikację finansową za wyniki i osiągnięcia, dodatek za wysługę lat (od 5% do 20% wynagrodzenia), nagrody jubileuszowe
  • praca hybrydowa (w zależności od charakteru pracy)
  • ruchomy czas pracy
  • pakiet świadczeń socjalnych, w tym m. in. dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • świadczenia dodatkowe: karty sportowe, zniżki na bilety do wybranych warszawskich teatrów, pakiet medyczny oraz ubezpieczenie na życie
  • możliwość rozwoju zawodowego (m. in. szkolenia, dofinansowanie do nauki języka obcego i studiów podyplomowych)
  • przyjazne miejsce pracy: pomieszczenie i stojaki na rowery na terenie urzędu oraz prysznice, bufet w siedzibie urzędu

Visa