Starszy specjalista ds. zamówień publicznych

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie
  • Warszawa, mazowieckie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Praca w programie Skype dla firm (praca w słuchawkach).

Urząd jest członkiem Koalicji na rzecz Przyjaznej Rekrutacji oraz laureatem nagrody Friendly Workplace.

  • Przygotowuje dokumentację postępowań o udzielenia zamówienia publicznego, w tym: sporządza dokumentację postępowań (ogłoszenia o zamówieniach, dokumenty zamówienia, zapytania ofertowe), bierze udział w pracach komisji przetargowych oraz przygotowuje protokoły, przygotowuje korespondencję w ramach prowadzonego postępowania (wykorzystując dedykowane zamówieniom publicznym platformy zakupowe), przygotowuje dokumentację do archiwizacji zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  • Analizuje i weryfikuje wnioski komórek organizacyjnych o wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pod względem zgodności z obowiązującą procedurą w szczególności pod kątem kompletności wniosku, bada opis przedmiotu zamówienia pod kątem zgodności z ustawą Prawo Zamówień Publicznych oraz z planem zamówień publicznych.
  • Przygotowuje we współpracy z komórkami organizacyjnymi urzędu projekty umów z podmiotami gospodarczymi.
  • Koordynuje pracę poszczególnych komórek organizacyjnych w zakresie zamówień publicznych, w szczególności w zakresie czynności wykonywanych w trakcie procedur zakupowych dla danej komórki organizacyjnej: weryfikacji projektów umów, kontaktów z jednostką organizacyjną w celu konsultacji w kwestiach wymagających wyjaśnień lub skorygowania.
  • Opiniuje i współtworzy wewnętrzne procedury w zakresie zamówień publicznych, a także opiniuje inne akty prawne przekazane do zaopiniowanie przez Dyrekcje Biura, Zastępcę Dyrektora lub bezpośredniego przełożonego.
  • Współuczestniczy w prowadzeniu rejestrów Wydziału Zamówień Publicznych tj. rejestru umów z osobami fizycznymi oraz prawnymi, rejestru postępowań o udzielenie zamówienia publicznego.
  • Przygotowuje pisma w zakresie zamówień publicznych, w szczególności dotyczące: wyrażenia zgody przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów na samodzielne udzielenie zamówienia wcześniej wyznaczonego jako centralne, wydania przez Urząd Zamówień Publicznych decyzji, interpretacji przepisów do postępowań prowadzonych przez UOKiK oraz pism dotyczących odwołań wnoszonych do Krajowej Izby Odwoławczej przez wykonawców.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w zakresie prowadzenia postępowań o udzielenie zamówień publicznych po stronie Zamawiającego
  • Praktyczna znajomość Ustawy prawo zamówień publicznych, znajomość ustawy o finansach publicznych, kodeksu cywilnego oraz kodeksu spółek handlowych
  • Wiedza dotycząca platform zakupowych dedykowanych zamówieniom publicznym
  • Umiejętność obsługi pakietu Ms Office
  • Umiejętność poruszania się wokół aktów prawnych
  • Posiadanie kompetencji: rzetelność, analityczne myślenie, organizacja pracy i zorientowanie na osiąganie celów, współpraca, skuteczna komunikacja, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: brak
  • co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • Ukończone studia podyplomowe lub kursu z zakresu zamówień publicznych
  • Ukończone szkolenie/szkolenia w zakresie stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych lub dyscypliny o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych lub kodeksu cywilnego lub kodeksu spółek handlowych lub elektronizacji procesu udzielania zamówień publicznych

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie – umowa o pracę
  • dodatek do wynagrodzenia za staż pracy powyżej 5 lat (od 5% do 20% wynagrodzenia),
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne - „13tka”
  • nagrody jubileuszowe (od 20 lat pracy przyznawane co 5 lat);
  • możliwość pracy hybrydowej w wymiarze jednego dnia pracy zdalnej w tygodniu;
  • elastyczny czas pracy (możliwość rozpoczęcia pracy między 7.00 a 09.00);
  • gwarantowany program rozwoju zawodowego: różnorodny pakiet szkoleń (grupowych i indywidualnych), dofinansowanie do studiów i studiów podyplomowych, aplikacji radcowskiej, szkoleń językowych, platforma do nauki języka angielskiego i niemieckiego, biblioteka na terenie Urzędu;
    możliwość rozwoju poprzez pracę w zespole profesjonalistów i ekspertów z różnych dziedzin oraz udział w ciekawych projektach;
  • możliwość godzenia pracy zawodowej z pracą naukową;
    atrakcyjny pakiet socjalny: dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika i jego/jej dzieci, dofinansowanie sportu i kultury, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach, pomoc finansowa w związku ze zwiększonymi wydatkami w okresie świąteczno-zimowym;
  • dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych;
  • możliwość zakupu na preferencyjnych warunkach karty sportowej Multisport oraz pakietu medycznego w ramach grupowego ubezpieczenia pracownika;
  • możliwość przystąpienia do Pracowniczych Planów Kapitałowych;
  • możliwość korzystania z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej;
  • owocowe wtorki;
  • sala aktywności;
  • udogodnienia dla rowerzystów: pomieszczenie do przechowywania rowerów w siedzibie Urzędu;
  • doskonałą, dobrze skomunikowaną lokalizację – w centrum Warszawy (blisko stacji metro „Centrum” i "Świętokrzyska", stacji SKM „Śródmieście”, stacji PKP „Centrum”).
Dodana
Wygasa (za 2 dni temu)