Visa

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę.
Data wygaśnięcia oferty: 24.05.2024

Starszy specjalista ds. Analiz i prognoz ruchu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
  • Warszawa, mazowieckie

Urzędnik

Umowa o pracę

Praca zdalna

Zakres obowiązków

• krajowe lub zagraniczne delegacje służbowe

• stanowisko pracy zlokalizowane w pokojach biurowych,

• podstawowe wyposażenie stanowiska to zestaw komputerowy z oprogramowaniem,

• większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej,

• praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie,

• wyjazdy służbowe poza miejsce pracy

• praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,

• praca w pokoju wieloosobowym,

• stanowiska pracy zaopatrzone w sprzęt komputerowy,

• brak ogólnodostępnego parkingu, bufetu,

• praca wymagająca przemieszczania się po budynku, utrudniona dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ze względu na samozamykające się drzwi.

Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie

  • Ponosi współodpowiedzialność i uczestniczy w procesie oceny i weryfikacji analiz i prognoz ruchu oraz analiz przepustowości zlecanych przez GDDKiA oraz ponosi współodpowiedzialność za wybrane aspekty tego zadania,
  • Ponosi współodpowiedzialność i bierze udział w pracach związanych z utrzymaniem, aktualizacją, weryfikacją i wprowadzaniem zmian w modelach sieci i ruchu oraz uczestniczy w ustalaniu zasad dotyczących budowy i sprawdzaniu działania modeli ruchu przy wykorzystaniu anglojęzycznej literatury i anglojęzycznego oprogramowania do modelowania ruchu,
  • Opracowuje, aktualizuje i udostępnia jednolite wymagania, założenia i dane wyjściowe do wykonywania na potrzeby GDDKiA analiz i prognoz ruchu, analiz przepustowości oraz wspiera archiwizację opracowań prognoz ruchu opiniowanych w Wydziale,
  • Wspiera proces prowadzenia prac związanych z analizą elementów planowanej sieci drogowej pod kątem wybranych kryteriów,
  • Wspiera proces gromadzenia danych statystycznych o sieci dróg publicznych przesyłanych przez jednostki samorządowe i Oddziały GDDKiA oraz ich weryfikacji pod względem merytorycznym i technicznym,
  • Ponosi współodpowiedzialność i wykonuje prace związane z przygotowaniem materiałów przetargowych (projekty SWZ, opisy przedmiotu zamówienia, umowy itp.) dotyczących zbierania, archiwizowania, przetwarzania, prognozowania i udostępniania danych o ruchu ,
  • Wspiera organizację i przeprowadzanie pomiarów, w tym przeprowadza kontrole pomiarów i badań w terenie. Pomaga w koordynacji przeprowadzania pomiarów ruchu m.in.: na skrzyżowaniach dróg krajowych z liniami kolejowymi, zgodnie z odpowiednimi aktami prawnymi oraz innych pomiarów prowadzonych we współpracy z Oddziałami. Przetwarza dostępne wyniki badań i pomiarów na potrzeby wykonania analiz i prognoz ruchu drogowego.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe drogowe lub transportowe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze drogownictwa lub transportu
  • Prawo jazdy kat B.,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B1,
  • Wiedza z zakresu modelowania sieci drogowej i prognozowania ruchu drogowego, w tym znajomość zagadnień z zakresu planowania transportowego,
  • Znajomość obsługi baz danych i statystyki matematycznej (w tym podstawowa znajomość rachunku macierzowego),
  • Umiejętność posługiwania się pakietem MS Office (w szczególności Excel, Word) w stopniu zaawansowanym,
  • Znajomość i umiejętność wykorzystywania oprogramowania GIS w zakresie wykonywania analiz przestrzennych,
  • Znajomość zagadnień związanych z inżynierią ruchu
  • Podstawowa znajomość ustaw: Prawo zamówień publicznych; Prawo o ruchu drogowym, Ustawa o drogach publicznych
  • Znajomość zagadnień związanych z pomiarami ruchu i badaniami podróży
  • Kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe lub podyplomowe o specjalności: Inżynieria ruchu lub planowanie układów transportowych
  • co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w zakresie zastosowania narzędzi do modelowania i prognozowania ruchu
  • Znajomość specjalistycznego oprogramowania związanego z modelowaniem i prognozowaniem ruchu np. EMME lub VISUM,
  • Znajomość krajowej i międzynarodowej sieci drogowej,
  • Posiadanie praktycznych umiejętności w weryfikacji i aktualizacji baz danych oraz wykorzystywania rachunku macierzowego przy weryfikacji modelu sieci i ruchu drogowego,
  • Dobra znajomość metod obliczania przepustowości dróg, skrzyżowań i węzłów.

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Częściowe wykonywanie pracy poza siedzibą urzędu (praca zdalna, „home office”)
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Możliwość skrócenia dnia pracy dla zapewnienia opieki nad dzieckiem lub osobą zależną
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Zniżki na wypoczynek w ośrodkach wypoczynkowych

stabilną pracę w jednostce administracji państwowej z wieloletnią tradycją,

otwarte i przyjazne środowisko pracy,

zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20 % wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,

trzynaste wynagrodzenie,

możliwości rozwoju kompetencji zawodowych m.in. refundacja kosztów nauki na studiach, studiach podyplomowych, kursach zawodowych, kursach językowych),

pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach,

dodatkowe ubezpieczenie NNW w przypadku osób wykonujących zadania związane z: utrzymaniem drogi, obszarem technologii, realizacji inwestycji, kierowaniem ruchem drogowym/pojazdem służbowym,

możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie.

Visa