Wzór listu motywacyjnego dla opiekunki starszych osób
Kreator CV Wzory listów motywacyjnych Wzór listu motywacyjnego dla opiekunki starszych osób
Wzór listu motywacyjnego dla opiekunki starszych osób
List motywacyjny opiekunka starszych osób
Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie opiekuna starszych osób.
Wzór listu motywacyjnego przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.
Wzór listu motywacyjnego należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.
Ocena: 2,77 Liczba głosów: 13
Opiekunka osób starszych ma na celu pomaganie i opiekowanie się ludźmi starszymi, przewlekle chorymi, upośledzonymi umysłowo, bezdomnymi oraz wszystkim, którzy potrzebują wsparcia okresowego lub stałego. Zadaniami w codziennej pracy są:
- wspomaganie osób potrzebujących w codziennych czynnościach,
- organizacja pensjonariuszom wolnego czasu,
- zwykła rozmowa oraz okazywanie zainteresowania dla ich problemów,
- towarzyszenie podczas wizyt lekarskich,
- pełnienie roli wychowawcy w przypadku osób bezdomnych i samotnych matek,
- pomaganie w pielęgnacji niemowląt w przypadku samotnych matek,
- pomaganie w znalezieniu pracy, mieszkania oraz załatwiania innych niezbędnych formalności w przypadku samotnych matek.
Obok pomocy i opieki dla osobami potrzebującymi zadaniem opiekunki jest również wsparcie powrotu do normalnego życia. Miejscem pracy opiekunki jest dom pomocy społecznej, dom spokojnej starości, domy dla przewlekle lub umysłowo chorych oraz dom noclegowy. Osoba pracująca na stanowisku opiekunki powinna wykazywać się cierpliwością oraz empatią. Praca opiekunki wiąże się z dużą odpowiedzialnością za życie i zdrowie innych osób.
Rozpoczęcie pracy w zawodzie.
W celu rozpoczęcia pracy jako opiekunka należy posiadać przynajmniej wykształcenie średnie. Nie jest wymagane, aby posiadać określoną specjalizację. Kandydat do takiej pracy jest przygotowywany przez ośrodek pomocy społecznej. Należy podkreślić, że w niektórych przypadkach od osób na tym stanowisku wymaga się posiadania odpowiednich kwalifikacji zawodowych np. ukończone studia lub specjalistyczne kursy.
Awans w ramach zawodu.
Osoby posiadające średnie wykształcenie mogą podnosić swoje kwalifikacje poprzez studia czy specjalistyczne szkolenia. W przypadku zawodu opiekunki bardzo pożądane jest, aby podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Osoby posiadające wykształcenie wyższe mogą awansować na stanowisko kierownicze różnych placówek, które świadczą opiekę dla osób potrzebujących. Awans na stanowisko kierownicze jest niedostępne dla osób, które nie posiadają odpowiedniego wykształcenia.