Grupa Neomedic

Neonatolog, Pediatra - Szpital UJASTEK

  • Kraków, małopolskie

Lekarz

Umowa o pracę, kontrakt b2b

Pełny etat

Specjalista (mid/regular)

Rekrutacja zdalna

grupaneomedic.pl

Oddział Neonatologiczny z Intensywną Terapią i Patologią Noworodka (III stopień referencyjności)

Zapraszamy do współpracy specjalistów Pediatrii oraz Neonatologii. Nasz prestiżowy oddział oferuje pracę w zespole wysoko wykwalifikowanych lekarzy i pielęgniarek i daje możliwość prowadzenia i leczenia noworodków z wyjątkowymi problemami, min:

• Kardiologicznymi, pulmonologicznymi i chirurgicznymi,

• Skrajnego wcześniactwa poniżej 25. tygodnia ciąży,

• Fizjologicznych noworodków.

Jeśli chcesz pracować w prestiżowym ośrodku i uczestniczyć w opiece nad najbardziej wymagającymi noworodkami, zachęcamy do aplikowania!

Zakres obowiązków

1. Zadania lekarza Oddziału obejmują:

a) badanie lekarskie podmiotowe i przedmiotowe noworodków chorych i wcześniaków,

b) nawiązywanie kontaktu i współpracy z kobietą ciężarną i jej rodziną w działaniach prozdrowotnych, profilaktycznych i leczniczych,

c) kierowanie noworodków chorych i wcześniaków na badania dodatkowe oraz na konsultacje,

d) obecność przy każdym porodzie zagrożonym patologią noworodka, podjęcie w razie konieczności zabiegów resuscytacyjnych oraz przekazanie noworodka do odcinka patologii

noworodka w odniesieniu do noworodka patologicznego,

e) wykonywanie badań diagnostycznych i leczniczych w zakresie przewidzianym dla neonatologii,

f) interpretację i ocenę wyników wykonanych badań pomocniczych / dodatkowych/,

g) leczenie niewydolności oddechowej- nieinwazyjne wsparcie oddechowe (N-CPAP), wsparcie oddechowe przy pomocy respiratora,

h) podaż dotchawicza surfaktantu noworodkom niewydolnym oddechowo, urodzonym przedwcześnie,

i) wykonywanie zabiegów takich jak: cewnikowanie naczyń pępowinowych, wkłucia centralne drogą naczyń obwodowych, żywienie przez sondę założoną do żołądka, żywienie pozajelitowe, cewnikowanie pęcherza moczowego, nakłucie lędźwiowe, transfuzja wymienna,

j) formowanie rozpoznania lekarskiego /diagnozy/ i rozpoznań mniej prawdopodobnych /różnicowych/,

k) leczenie chorób okresu noworodkowego,

l) udzielanie pomocy doraźnej w stanach nagłych , przeprowadzanie reanimacji, defibracji serca, przetaczanie krwi i płynów infuzyjnych, biegłe posługiwanie się potrzebnym sprzętem,

m) udzielanie porad prenatalnych i genetycznych,

n) prowadzenie dokumentacji lekarskiej /książka operacyjna, historia choroby, inne/, wypisywanie skierowań, recept i zwolnień lekarskich, zgodnie z obowiązującymi przepisami i standardami obowiązującymi w Szpitalu,

o) odbywanie konsultacji lekarskich dla innych specjalności medycznych,

p) przygotowanie opinii, świadectw, wniosków dotyczących świadczeń społecznych na rzecz dziecka lub jego opiekunów,

q) doskonalenie swojej wiedzy i umiejętności , między innymi przez uczestnictwo w kształceniu podyplomowym,

r) udokumentowanie wszystkich wykonanych czynności, obserwacji i wniosków dotyczących procesu leczniczego w/g zasad obowiązujących w Szpitalu,

s) czynne uczestnictwo w systemie zarządzania jakością.

Wymagania

tytuł Specjalisty w dziedzinie :

- Neonatologii lub Pediatrii

- doświadczenie zawodowe

Oferujemy

• Szkolenie z zakresu USG point-of-care u noworodków,

• Atrakcyjną ofertę finansową z terminową realizacją zobowiązań,

• Możliwość pracy w rotacyjnym systemie pracy (na odcinkach Intensywnej Terapii, Patologii i Fizjologii Noworodka),

• Doskonałą infrastrukturę medyczną,

• Pracę w jednym z wiodących ośrodków neonatologicznych w kraju,

• Możliwość rozwoju zawodowego i osobistego według najnowszych standardów opieki nad noworodkiem. Udział w konferencjach naukowych i programach badawczych.

• Wsparcie aktywnego trybu życia pracowników (karta Medicover Sport).

  • Administratorem danych osobowych jest Centrum Medyczne UJASTEK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 31-752 Kraków ul. Ujastek 3, NIP: 6781015576. Moje dane osobowe przetwarzane są w celu rekrutacji przez Administratora. Wiem, że przysługują mi następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, znajduje się w Polityce Prywatności Administratora.
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum Medyczne UJASTEK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 31-752 Kraków ul. Ujastek 3, NIP: 6781015576 zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby bieżącej rekrutacji. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana. Dodatkowo wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby przyszłych rekrutacji przez okres 12 miesięcy. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana.
Dodana
Wygasa (za 27 dni)