• Mysłowice, śląskie pow. Mysłowice

Księgowy

Umowa o pracę

Pełny etat

Specjalista (mid/regular)

Praca stacjonarna

Praca od zaraz

Główny Księgowy

Universal Energy sp. z o.o. to firma okołogórnicza, założona w roku 2013, świadcząca usługi m.in w zakresie produkcji chemii dla górnictwa, zarządzania ruchem zakładów górniczych.
Misją firmy jest tworzenie nowoczesnych i bezpiecznych dla środowiska rozwiązań, zapewniających optymalne wykorzystanie surowców energetycznych, w szczególności metanu i węgla kamiennego. W realizacji celów współpracuje z wiodącymi organizacjami gospodarczymi i naukowymi w kraju, Unii Europejskiej i na świecie.
Zatrudniamy pracowników w wielu kopalniach w województwie śląskim.

DZIAŁAJĄCA W SEKTORZE GÓRNICZYM FIRMA

„UNIVERSAL ENERGY” Sp. z o. o. sp. k.

41 – 400 Mysłowice ul. Oświęcimska 54

PRZYJMIE DO PRACY

GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO

z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem

Zakres obowiązków

  • monitoring kosztów oraz rekomendowanie i wdrażanie działań optymalizacyjnych
  • sporządzanie w ustalonych terminach, zakresach i formach okresowych raportów i analiz, dotyczących działalności gospodarczej
  • zarządzanie finansami przedsiębiorstwa (dokonywania płatności, kontrola należności i zobowiązań, tworzenie lokat itp.)
  • utrzymywanie bieżących kontaktów z instytucjami finansowymi oraz dokonywanie uzgodnień, dotyczących produktów finansowych, wykorzystywanych przez firmę
  • przeprowadzanie wiarygodności kontrahentów
  • bieżące prowadzenie ewidencji syntetycznej i analitycznej
  • bieżące prowadzenie rejestru zakupu i sprzedaży dla potrzeb podatku VAT, sporządzanie deklaracji VAT
  • zamykanie i otwieranie ksiąg rachunkowych w terminach, wymaganych przez zapisy Ustawy o rachunkowości
  • sporządzanie nie rzadziej, niż na koniec każdego roku obrotowego: dziennika w postaci elektronicznej, wydruku wszystkich zapisów na kontach księgi głównej oraz na kontach ksiąg pomocniczych
  • terminowe przekazywanie sprawozdań statystycznych i finansowych do właściwych urzędów
  • sporządzanie sprawozdania za rok obrachunkowy
  • przygotowanie i składanie deklaracji podatkowej CIT-8 oraz pozostałych deklaracji (np. deklaracji dotyczącej podatku od nieruchomości)

Wymagania

  • znajomość programu Comarch Optima – warunek konieczny
  • wykształcenie wyższe kierunkowe
  • znajomość przepisów podatkowych i zasad rachunkowości
  • umiejętność pracy pod presją czasu
  • samodzielność i inicjatywa w rozwiązywaniu problemów
  • odpowiedzialność
  • doświadczenie na stanowisku samodzielnego/głównego księgowego

Oferujemy

  • możliwość rozwoju zawodowego
  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności
  • możliwość przystąpienia do ubezpieczenia na życie
  • pakiet medyczny
  • Administratorem danych osobowych jest Universal Energy Spółka z o.o. Spółka komandytowa 41-400 Mysłowice ul. Oświęcimska 54, NIP: 2220918184. Moje dane osobowe przetwarzane są w celu rekrutacji przez Administratora. Wiem, że przysługują mi następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, znajduje się w Polityce Prywatności Administratora.
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez: Universal Energy Spółka z o.o., ul. Oświęcimska 54, 41-400 Mysłowice, NIP: 2220897186 zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby bieżącej rekrutacji. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana.Dodatkowo wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby przyszłych rekrutacji przez okres 12 miesięcy. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana.
Dodana
Wygasa (za 26 dni)