Spis treści
Nowoczesne systemy śledzenia kandydatów nie tylko tworzą bazę danych, ale również pozwalają nią odpowiednio zarządzać z uwzględnieniem konkretnych projektów. Rekruterzy mogą umiejscowić projekt w strukturze organizacyjnej oraz stworzyć zespół projektowy z przypisanymi rolami. Praca HR jeszcze nigdy nie była tak zorganizowana i płynna.
Wygodne zarządzanie każdą rekrutacją
Jeszcze niedawno działy HR tonęły w dokumentach. Papierowe CV, listy motywacyjne, dodatkowe dokumenty oraz masa dokumentacji dotyczącej konkretnych rekrutacji. Odnalezienie się w takiej sytuacji wymagało często nieludzkich zdolności, ale teraz można się cieszyć naprawdę wygodnym zarządzaniem procesami rekrutacyjnymi. Wszystko dzięki przemyślanej strukturze systemów ATS takie jak HRlink.
Nowoczesny software pozwala w jednym miejscu gromadzić cyfrową dokumentację dotyczącą wszystkich aspektów prowadzonej rekrutacji. Osoby zajmujące się danym projektem mogą korzystać z posegregowanych danych przypisanych do konkretnego procesu. System ATS pozwala na szybkie przeglądanie danych kandydatów. Za jednym kliknięciem otrzymujemy podgląd CV oraz innych dokumentów, a przyjazny interfejs pozwala na szybki kontakt z kandydatem. Wszystkie osoby przypisane do projektu rekrutacyjnego mają możliwość dodania etykiet, swoich uwag lub ustawienia terminów różnych zadań.
Interfejs oprogramowania jest przygotowywany przez zdolnych projektantów UX i UI, których zadaniem jest zmaksymalizowanie pozytywnych doświadczeń pracy na danej aplikacji. Co więcej, decydując się na wykorzystanie systemu ATS można spersonalizować software pod własne potrzeby. Aplikacje śledzenia kandydatów gwarantują wygodę podczas prowadzenia wielu procesów rekrutacji jednocześnie.
Szybki wgląd w nadesłane dokumenty
Dużą zaletą systemów ATS jest tworzenie kart kandydatów, w których znajdziemy wszystkie potrzebne informacje na temat osób starających się o pracę. Rekruterzy pracujący tradycyjnymi metodami muszą wyszukiwać CV w skrzynkach mailowych, folderach na komputerze lub wręcz w biurowych szafach.
Dzięki e-rekrutacji wszystkie dokumenty mają formę cyfrową, czyli mogą być przechowywane i grupowane przez system ATS. W karcie kandydata znajdziemy wszystkie dokumenty, jakie przesłał on w ramach prowadzonej rekrutacji. Wystarczy jedno kliknięcie myszy, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do podglądu dokumentów. Oszczędność czasu oraz wygoda takiego rozwiązania są oczywiste.
Sprawny kontakt z kandydatami
Szukanie danych kontaktowych w przesłanych dokumentach rekrutacyjnych jest również czasochłonne, ale także tę kwestię rozwiązuje system ATS. Rekruter z pomocą zakładki kandydata będzie mógł sprawnie nawiązać kontakt z osobami starającymi się o pracę.
Użytkownicy mogą przypisać do kandydata zarówno adresy mailowe, jak i numery telefonów. W ten sposób z poziomu aplikacji jest możliwe wysłanie wiadomości tekstowej w postaci email lub SMS. Wszystkie wiadomości zostają zapisane na karcie kandydata w postaci archiwum korespondencji, więc bardzo szybko może prześledzić wymieniane informacje. Co więcej, można stworzyć automatyczne wiadomości, które będą informowały kandydatów o postępach w procesie rekrutacji.
Planowanie i realizacja kolejnych etapów rekrutacji
Proces rekrutacji składa się z wielu etapów, które należy odpowiednio zaplanować, a następnie sprawnie przeprowadzić. Dzięki zawartemu w systemach ATS terminarzowi istnieje możliwość planowania wszystkich kroków, o których osoby biorące udział w procesie będą automatycznie informowane.
Rekruter może zapisać konkretne zadania, jak wykonanie telefonu do kandydata, zaplanowanie spotkania czy złożenie oferty pracy. Systemy takie, jak HRlink pozwalają na planowanie wielu czynności związanych z naborem pracowników, a funkcje kontaktowe zadbają, aby wszyscy zainteresowani byli na bieżąco z realizacją kolejnych etapów rekrutacji.
Projekty rekrutacyjne dzięki nowoczesnym systemom ATS są przeprowadzane znacznie sprawniej i skuteczniej. Szybki dostęp do dokumentów, a także płynny przepływ informacji zwiększą wydajność działań HR w Twojej firmie.