Spis treści
Prywatne biura pośrednictwa pracy pomagają w odpowiednim przygotowaniu do aplikowania oraz oczywiście znajdują oferty pracy. Często też pośrednicy oferują pomoc w przeprowadzce do Kanady. Szukanie pracy za pośrednictwem agencji w przypadku emigracji do Kanady jest bardzo dobrym pomysłem. Sprawdźmy, jak działają firmy rekrutujące na rynku kanadyjskim.
Na co zwrócić uwagę szukając biura pracy w Kanadzie?
Przed nawiązaniem współpracy z agencją pracy warto zapoznać się z pewnymi faktami. Pośrednicy w Kanadzie podlegają obowiązkowi licencyjnemu (EABLR) i mogą uzyskać jedno z dwóch rodzajów zezwoleń: krajowe bądź międzynarodowe. Pierwsze pozwala agencji jedynie rekrutować osoby zamieszkałe w Kanadzie na potrzeby pracy w tym kraju. Drugie zezwolenie uprawnia do rekrutacji i pomocy pracownikom spoza Kanady. Agencje mogą posiadać oba zezwolenia.
Szukając agencji pracy, należy sprawdzić, czy posiada ona stosowny certyfikat. W przypadku polskich pośredników rejestr legalnie działających agencji w naszym kraju można sprawdzić w rejestrze KRAZ znajdującym się pod adresem: http://stor.praca.gov.pl.
Agencje pośrednictwa pracy działające w Kanadzie nie mają prawa pobierania od osoby rekrutowanej żadnych opłat związanych z poszukiwaniem pracy. Wyjątkiem jest pokrycie pewnych kosztów jak tłumaczenia dokumentów czy opłaty za badania lekarskie. Sama usługa rekrutacji nie może być płatna. Pośrednicy pobierają wynagrodzenie od pracodawców. Oczywiście mogą wystąpić pewne opłaty w czasie zatrudnienia za zakwaterowanie bądź transport do miejsca pracy. Wszystkie ewentualne koszta muszą zostać uwzględnione w umowie. Im bardziej szczegółowa umowa, tym lepiej i pozwoli to na uniknięcie ewentualnych nieporozumień w przyszłości.
Jakie agencje pracy znajdziemy w Kanadzie?
Poszukiwania pracy w Kanadzie można prowadzić na własną rękę. Zazwyczaj ogranicza się to do przeglądania ofert pracy w internecie oraz rozsyłania CV (Resume) do konkretnych firm. Takie metody mogą być jednak mało skuteczne. Pracodawcy kanadyjscy wymagają nienagannego CV oraz potwierdzenia kwalifikacji. W efekcie najlepiej na początek skorzystać z usług agencji pracy.
Nie sposób wskazać najlepszych pośredników, ale można się przyjrzeć kilku biurom świadczącym usługi rekrutacyjne na terenie Kanady. Jakie biura pośrednictwa funkcjonują na kanadyjskim rynku?
HAYS - międzynarodowa agencja pośrednictwa pracy działająca na wielu rynkach w tym w Kanadzie. Pośrednik rekrutuje pracowników oraz zajmuje się pracą tymczasową.
R Johnson Corp - agencja poszukująca wykwalifikowanych pracowników średniego i wyższego stopnia. Firma współpracuje z dużymi korporacjami oraz firmami z branży nowych technologii.
AppleOne - agencja pracy funkcjonująca od 1964 roku. Bogate doświadczenie na kanadyjskim rynku sprawia, że pośrednik posiada sporo kontaktów biznesowych. Firma działa w wielu branżach.
Adecco - jeden z gigantów rynku pośrednictwa pracy. Agencja działa na całym świecie. Międzynarodowa renoma i szerokie kontakty są magnesem dla osób poszukujących pracy.
Manpower - kolejna potężna agencja pracy działająca na światowych rynkach. Pośrednik zajmuje się rekrutacją oraz poszukiwaniem pracowników do pracy tymczasowej.
Randstad - biuro pośrednictwa pracy znane w wielu zakątkach świata. Jest to kolejna firma posiadająca zezwolenie na rekrutację zagranicznych pracowników na potrzeby kanadyjskich przedsiębiorstw.
PARKER HR - kanadyjska agencja pracy z siedzibą w Vancouver. Firma zajmuje się rekrutacją pracowników, a także szkoleniami przygotowującymi do podjęcia nowych wyzwań zawodowych.
FutureWorks - biuro pośrednictwa pracy funkcjonujące od 1997 roku i zajmujące się rekrutacją pracowników na różne stanowiska w wielu prężnie działających branżach.
Footprints Recruiting - agencja pracy poszukująca nauczycieli z różnych krajów na potrzeby placówek edukacyjnych na całym świecie. Pośrednik działa także na terenie Kanady.
The Headhunters - biuro rekrutacyjne poszukujące fachowców dla przedsiębiorstw w zachodniej Kanadzie. Firma posiada kilka biur ze swoimi konsultantami, którzy wyszukują konkretnych pracowników dla swoich klientów.
Euro Labour Infusion Ltd - agencja pracy z siedzibą w prowincji Alberta. Biuro specjalizuje się w rekrutacji europejskich pracowników na potrzeby kanadyjskich przedsiębiorstw.
Aerotek - agencja pracy poszukująca zarówno wykwalifikowanych inżynierów, jak i pracowników niższych szczebli. Pośrednik działa na terenie USA oraz Kanady.
Pinnacle - kanadyjskie biuro pracy działające głównie w prowincji Manitoba. Pośrednik działa w wielu branżach i zajmuje się zarówno pracą tymczasową, jak i rekrutacją na stałe.
Bedard Resources - agencja pracy z główną siedzibą w prowincji Quebec. Pośrednik rekrutuje pracowników i przydziela ich według kwalifikacji do pracy u swoich klientów. Firma posiada duże doświadczenie i wiele ofert w całej Kanadzie.
Tak się prezentuje lista kilku agencji pracy cieszących się uznaniem pracowników. Nie da się wskazać najlepszych pośredników, ale na szczęście nikt nie musi się ograniczać do jednej agencji. Rozpoczynając poszukiwania, warto sprawdzić oferty kilku biur i złożyć więcej niż jedno CV.
To może Cię również zainteresować