Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi to instytucja, która od ponad pół wieku jest świadkiem i narratorem bogatej historii przemysłu włókienniczego. Nasze muzeum, zlokalizowane w malowniczym obiekcie Białej Fabryki, stanowi nie tylko symbol łódzkiej tradycji tekstylnej, ale także jest miejscem, gdzie odbywa się wymiana wiedzy i doświadczeń między światem nauki a praktyką życia gospodarczego. Jako największe w Europie muzeum poświęcone włókiennictwu, oferujemy szeroki zakres wystaw, zarówno stałych, jak i czasowych, które przyciągają odwiedzających z całego świata. Nasze działania skupiają się na edukacji i promocji dziedzictwa przemysłowego, co realizujemy poprzez różnorodne warsztaty edukacyjne oraz interaktywne lekcje muzealne. Łódzki Park Kultury Miejskiej, będący integralną częścią muzeum, umożliwia odwiedzającym doświadczenie historii w nowoczesny sposób, łącząc tradycję z innowacją. W 2013 roku otworzyliśmy interaktywną wystawę, która dzięki nowoczesnym technikom multimedialnym pozwala na jeszcze głębsze zanurzenie się w świat włókiennictwa. Modernizacja siedziby muzeum, wspierana funduszami unijnymi, pozwoliła nam na rozwój infrastruktury i udoskonalenie oferty dla naszych gości. Jesteśmy również dumni z organizacji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi, co podkreśla nasz międzynarodowy zasięg i wpływ na światowe trendy w dziedzinie włókiennictwa. Nasza unikalna lokalizacja, Biała Fabryka, jest nie tylko przestrzenią wystawienniczą, ale również symbolem łódzkiej przeszłości włókienniczej i przewagi konkurencyjnej na rynku muzealnym. Zapraszamy do odwiedzenia Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, gdzie poprzez naszą bogatą ofertę wystaw i wydarzeń specjalnych, takich jak Noc Muzeów czy urodziny Geyera, przeniesiecie się w czasie i przestrzeni, odkrywając historię i dziedzictwo włókiennictwa w nowoczesnej odsłonie.

Opinie pracowników o firmie CENTRALNE MUZEUM WŁÓKIENNICTWA W ŁODZI (0)

Tylko wiarygodne opinie. Zależy nam na Twoim zaufaniu, dlatego nie pozwalamy pracodawcom modyfikować opinii.

Opinia musi mieć minimum znaków
Przekroczono dozwoloną długość tekstu
Przekroczono dozwoloną długość tekstu
Przekroczono dozwoloną długość tekstu
Ocena pracodawcy * (oceń wszystkie pozycje)
Atmosfera pracy
Komunikacja i organizacja pracy
Możliwość rozwoju
Wynagrodzenie
Pytanie musi mieć minimum znaków
Przekroczono dozwoloną długość tekstu
Twój status *
*
Tylko litery i cyfry, minimalnie znaki
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane

Zasady dodawania opinii

Podziel się swoją pomocną opinią o potencjalnym pracodawcy, taką, jaką sam chciałbyś przeczytać. Daj innym szansę na poznanie Twoich doświadczeń i przemyśleń.

NIE opublikujemy Twojej wypowiedzi gdy:

  • będzie łamać polskie prawo
  • będzie niezgodna z regulaminem publikacji treści w serwisie Aplikuj.pl
  • będzie niemerytoryczna
  • będzie zawierała wulgaryzmy, dyskryminujące uwagi, obraźliwe komentarze, dane osobowe lub poufne dane, reklamy itp.

Dane osobowe tylko do wglądu redakcji lub w przypadku roszczeń sądowych.
Pod opinią / pytaniem pojawi się Twój nick.

Ktoś musi być pierwszy

Jesteś lub byłeś pracownikiem CENTRALNE MUZEUM WŁÓKIENNICTWA W ŁODZI? Podziel się swoją opinią i doświadczeniami z innymi.

Opinie o firmie CENTRALNE MUZEUM WŁÓKIENNICTWA W ŁODZI (5)

4.6

Na podstawie 2734 oceny z Google.

Bea Ta

Bea Ta

Fantastyczne muzeum! Jest to największe w Europie muzeum poświęcone włókiennictwu i historii tkactwa. W chwili powstania było pierwszą taką placówką na świecie. Siedziba muzeum jest jedną z pierwszych na świecie adaptacji architektury postindustrialnej do celów muzealnych. Muzeum włókiennictwa mieści się w Białej Fabryce Geyera w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej. Szczególnie polecam prelekcje i prezentację w sali maszyn ruchu. Można tam na własne oczy i uszy przekonać się, jak wyglądała praca łódzkich włókniarek. Wystawy stałe muzeum: -Miasto – Moda – Maszyna -Sala maszyn w ruchu -Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie -Google arts & culture

Dodano: 2 tygodnie temu

Grzegorz Stopa

Grzegorz Stopa

Tak właśnie powinno wyglądać nowoczesne muzeum! Na plus: - pokaz maszyn w ruchu! Daje wyobrażenie o warunkach pracy w czasach rewolucji przemysłowej - operator maszyn zachęca do zadawania pytań i opowiada w ciekawy sposób daleki do stylu suchej, encyklopedycznej noty - plus za ciekawą formę proponowaną dla dzieciaków: zagadka do rozwiązania, dzięki której znajdziemy ukryty "skarb"; zadania przeprowadzają przez wszystkie ważne punkty wystawy. Metoda jest powszechnie już spotykana, ale tutaj wypada naprawdę ciekawie. - wybierając trasę Miasto-Moda-Maszyna nieoczekiwanie fajnie wypada część Moda: bawiliśmy się świetnie dzięki wystawie z czasów PRL-u pamiętanego z dzieciństwa naszego i młodość naszych rodziców. Szczególnie "bazar" gdzie kupowaliśmy pirackie kasety i dżinsy przymierzane na rozłożonym na chodniku kartonie nas rozbawił - zbiory muzeum nie są jakieś mega cenne czy zdolne ściągać tłumy z całego świata, ale sposób prezentacji jest tym czego oczekujemy: solidna dawka wiedzy i esencja tego czym przemysłowa Łódź jest. Podróżując do Wieliczki musisz być w kopalni soli, w Zabrzu musisz zjechać szybem do kopalni Guido czy sztolni królowej Luizy. W Łodzi MUSISZ zwiedzić Centralne Muzeum Włókiennictwa. Na minus: - największym minusem jest to, że z powodów ograniczeń czasowych nie udało nam się zwiedzić części skansenowej, czego nie mogę odżałować. Ale wina nie leży absolutnie po stronie Muzeum - Muzeum zwyczajowo nie jest czynne w poniedziałki, ale że we wtorki też? Skandal! To muzeum warte jest zwiedzenia także we wtorki! Serdecznie pozdrawiam!

Dodano: w ostatnim tygodniu

Klaudia Pełka

Klaudia Pełka

Wspaniałe miejsce, pełne ciekawej historii Łodzi i przemysłu włókienniczego, którego Łódź była sercem. Prezentowane eksponaty na wystawach stałych takie jak kilimy, czy odzież z różnych lat są świetne, można podziwiać ich bogate wzornictwo! Wnętrza fabrczyne i część skansenowa wspaniale odzwierciedlają dawne relalia i można po prostu przenieść się w czasie! A dodatkowo podczas mojej wizyty dostępna była wystawa czasowa projektów i całych kolekcji Arkadiusa i to ona zrobiła na mnie największe wrażenie! Stylizacje zaprojektowane przez tego wybitnego polskiego projektanta mnie oczarowały, a najbardziej dres w nekrologii 🖤 Polecam wizytę każdemu, a już szczególnie osobom, które interesują się wzornictwem, odzieżą, modą oraz historią Łodzi! 😊

Dodano: 3 tygodnie temu

Sebastian M

Sebastian M

Wizyta w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi była prawdziwą podróżą przez epoki, która mnie urzekła. Ekspozycje zachwyciły mnie swoją różnorodnością i dbałością o szczegóły. To miejsce pełne historii, które pozwala zrozumieć rozwój przemysłu włókienniczego i jego wpływ na nasze życie. Każdy eksponat opowiada swoją unikalną historię, a cała wizyta była niezwykle inspirująca. Przewodnicy są pełni pasji i wiedzy, co sprawia, że zwiedzanie staje się jeszcze bardziej angażujące. Polecam każdemu, kto chce przenieść się w czasie i odkryć fascynujący świat włókiennictwa!

Dodano: 3 tygodnie temu

Dorota D.

Dorota D.

Świetne miejsce, warte kupienia droższych biletów na całość, chociaż można wybrać poszczególne wystawy. Zwiedzanie całości zajęło nam 4 godziny z przerwą na kawę i piwo w Bistro , które jest na terenie Muzeum ( co jest bardzo na plus). Panowie uruchamiający i opowiadający o maszynach ( o każdej pełnej godzinie)- bardzo kompetentni. Warto wybrać się w najbliższym czasie ( bodajże do końca czerwca 2025), aby zobaczyć wystawę czasową Arcadiusa.

Dodano: 2 miesiące temu

Podane treści są cytatem z Profilu Firmy w Google. Wybraliśmy ostatnie opinie, które nie mają skrajnych negatywnych ocen.
Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie opinie to kliknij tutaj.
Data aktualizacji: 10.12.2024

Opinie o innych pracodawcach w Łodzi i okolicy