Takie podejście pozwoliło na przygotowanie konkretnej oferty dla klientów i wsparcie proekologicznych działań na przestrzeni ostatnich 30 lat. Bank Ochrony Środowiska kieruje swoje usługi także do klientów nieszukających wsparcia dla proekologicznych projektów. Mimo to planując inwestycje mające pozytywny wpływ na środowisko, wiele osób w pierwszej kolejności kieruje swoje zainteresowanie w stronę BOŚ.
Bank Ochrony Środowiska od 1997 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a głównym akcjonariuszem pozostaje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. BOŚ jest instytucją z misją, co należy pochwalić. Pozostaje jedynie pytanie, czy za dbałością o środowisko idą także dobre warunki pracy?
Działalność Banku Ochrony Środowiska
Bank Ochrony Środowiska posiada w swojej ofercie większość produktów bankowych znanych z innych instytucji tego typu. Klienci indywidualni oraz biznesowi mogą korzystać z oferty na konta osobiste, pożyczki i kredyty oraz z programów oszczędnościowych. BOŚ prowadzi bankowość elektroniczną oraz telefoniczną. Czym więc wyróżnia się BOŚ na tle innych banków?
Przede wszystkim Bank Ochrony Środowiska przygotowuje specjalne oferty kredytowe wspierające proekologiczne inwestycje. Tak zwane EKOkredyty są przyznawane między innymi na fotowoltaikę, czy wszelakie inwestycje związane z poprawą kondycji środowiska. Przykładowo pożyczka "Nasza Woda" wspiera inicjatywę budowy instalacji odzyskiwania wody deszczowej. Wiele ofert kredytowych jest konstruowana w taki sposób, aby zachęcić potencjalnych klientów do wdrażania rozwiązań zapewniających ochronę środowiska.
Dla klientów korporacyjnych opracowano preferencyjne kredyty na przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska. Przez niemal 30 lat swojego istnienia Bank Ochrony Środowiska udzielił ponad 21,1 mld zł. kredytów proekologicznych.
- redukcja emisji pyłów - 30,50 ton/rok
- redukcja emisji dwutlenku siarki - 32,47 ton/rok
- redukcja emisji tlenków azotu - 456,59 ton/rok
- redukcja emisji dwutlenku węgla - 17 880,81 ton/rok
- produkcja energii w OZE - 11 371,39 MWh/rok
- zmniejszenie zużycia i strat ciepła - 67 646,38 GJ/rok
- przepustowość oczyszczalni ścieków - 82,96 m3/dobę
- długość sieci kanalizacyjnej - 58,94 km
- ilość unieszkodliwionych odpadów i/lub odzyskanych surowców wtórnych - 34,40 ton/rok
Bank Ochrony Środowiska ma pod swoimi skrzydłami dodatkowe podmioty świadczące usługi finansowe. W skład Grupy BOŚ wchodzi również Dom Maklerski BOŚ, BOŚ Leasing - Eko Profit S.A. oraz Fundacja Banku Ochrony Środowiska.
Dom Maklerski BOŚ powstał przeszło 20 lat temu i w listopadzie 2009 roku wprowadził na rynek platformę BossaFX do obsługi transakcji na rynku forex. Rok później wprowadzono w obieg narzędzie bossaAPI do komunikacji zewnętrznego oprogramowania inwestora z serwisem transakcyjnym www.bossa.pl.
- leasing;
- doradztwo OZE;
- organizowanie finansowania dłużnego;
- doradztwo finansowe, biznesowe oraz techniczne.
Spółka BOŚ Leasing - EKO Profit S.A. realizuje również projekty farm wiatrowych dzięki 100-procentowym udziałom w spółce MS Wind Sp. z o.o.
Fundacja Banku Ochrony Środowiska jest oddzielną strukturą od BOŚ, ale to on pozostaje głównym fundatorem środków na realizację ekologicznych projektów. Fundacja prowadzi rozmaite projekty na rzecz ochrony środowiska.
Sukcesy branżowe Banku Ochrony Środowiska
Bank Ochrony Środowiska w swojej stosunkowo niedługiej historii osiągnął wiele zarówno na polu ekologicznych inwestycji, jak i branżowych sukcesów. Instytucja była nierzadko nagradzana za swoją działalność.
BOŚ może się pochwalić między innymi "Zielonym Laurem" za efektywne wspieranie inwestycji proekologicznych. Konkurs jest organizowany przez Polską Izbę Gospodarczą i ma na celu wyróżnienie firmy oraz instytucji czy inicjatyw mających szczególny wpływ na ekorozwój. Ekonomiści Aleksandra Świątkowska i Łukasz Tarnawa trzykrotnie otrzymywali tytuł najlepszych prognostów w rankingu "Parkietu". Polska Izba Ekologii przyznała także BOŚ medal "Za zasługi dla zrównoważonego rozwoju".
Cztery placówki Banku Ochrony Środowiska zostały uznane za najlepsze w kraju w rankingu Instytucja Roku organizowanego przez "Moje Bankowanie". Najlepsze w plebiscycie okazały się Oddziały Operacyjne w Bełchatowie, Łomży i Płocku oraz IV Oddział Operacyjny w Warszawie. Powodem do dumy BOŚ jest także Dom Maklerski BOŚ, który co roku zdobywa szereg nagród za swoją działalność.
Praca w Banku Ochrony Środowiska
Bank Ochrony Środowiska posiada przeszło 50 Oddziałów Operacyjnych w całej Polsce, co daje wiele miejsc pracy dla osób chcących związać się z bankowością. W ostatnich latach ilość pracowników BOŚ oscylowała w okolicach 1500 osób.
BOŚ poszukuje regularnie pracowników chcących budować karierę w bankowości oraz zainteresowanych ekologią. Instytucja daje szansę zatrudnienia zarówno branżowym specjalistom, jak i osobom początkującym w branży, które chcą zdobyć wiedzę i doświadczenie. BOŚ oferuje swoim pracownikom liczne benefity obejmujące między innymi finansowanie różnych aktywności rozrywkowych bądź sportowych. Bank organizuje prywatną opiekę zdrowotną oraz ubezpieczenia. Osoby wrażliwe na problemy otoczenia mogą brać udział w różnych programach wolontariatu.
Aktualne oferty pracy można znaleźć na stronie internetowej: https://bosbank.sharehire.pl/joboffers. Co ciekawe bank wprowadził system poleceń do pracy, dzięki któremu pracownicy mogą polecać osoby warte zatrudnienia. Oczywiście nie oznacza to, że należy mieć znajomych w BOŚ, aby dostać pracę.
- Zgłoszenie online - aplikować można poprzez opublikowane oferty pracy bądź wysyłając swoje CV do BOŚ bez względu na prowadzoną rekrutację.
- Analiza aplikacji - sprawdzenie kwalifikacji oraz możliwy test kompetencji związany ze stanowiskiem, na jakie kandyduje aplikant.
- Rozmowa kwalifikacyjna - podczas rozmowy rekruterzy starają się poznać kandydata i mogą zlecić mu wykonanie pewnych zadań, jak np. przeprowadzenie prezentacji.
- Powiadomienie o wyniku rekrutacji - każdy kandydat biorący udział w rozmowie kwalifikacyjnej otrzyma informację zwrotną o wynikach procesu rekrutacji.
Opinie o Banku Ochrony Środowiska
Szukając pracy, każdy próbuje się najpierw dowiedzieć czegoś o potencjalnych pracodawcach. Zazwyczaj dostęp do pracowników w celu rozmowy o warunkach i atmosferze jest utrudniony, więc większość osób szuka informacji w sieci. Z pomocą przychodzą portale zbierające opinie o pracodawcach. Często stają się one platformą do wylewania żali, ale wśród wpisów da się znaleźć opinie rzetelnie opisujące warunki. Co piszą w sieci o Banku Ochrony Środowiska?
Opinie na temat BOŚ są zróżnicowane i można znaleźć pełny zakres wypowiedzi od silnego narzekania pod wychwalanie. Wygląda na to, że zarobki stoją na przeciętnym poziomie, a możliwości awansu i rozwoju są ograniczone. Wiele osób podkreśla, że praca w BOŚ jest dobra na początek kariery w celu zdobycia doświadczenia. Wygląda też na to, że w BOŚ podobnie, jak w innych bankach panuje mało przyjazna atmosfera wśród pracowników walczących między sobą o wyniki. Jest to jednak cecha charakterystyczna branży.
Na pewno odnośnie atmosfery największe znacznie ma oddział. Nie w każdej filii musi panować atmosfera wiecznej konkurencji. Z pewnością osoby chcące zacząć przygodę z bankowością mogą spróbować swoich sił w BOŚ. Taką pracę zawsze można potraktować jako przystanek w drodze budowania kariery.
Źródło: www.absolvent.pl
Źródło: www.goldenline.pl
Kontakt do Banku Ochrony Środowiska
Kandydaci do pracy w BOŚ mogą składać aplikacje i kontaktować się z bankiem za pośrednictwem opublikowanych ofert na stronie prezentowanej powyżej. Inni interesanci mają możliwość skorzystania z infolinii.
Infolinia Banku Ochrony Środowiska:
tel. 801 355 455 lub +48 22 543 34 34
Infolinia jest czynna w dni powszednie od godziny 7:45 do 21:00 oraz w soboty od godziny 10:00 do 18:00.
Klienci mogą znaleźć szczegółowe dane kontaktowe do poszczególnych oddziałów BOŚ na stronie internetowej banku: www.bosbank.pl
Bank Ochrony Środowiska jest również obecny w social mediach. Dzięki temu można bliżej poznać projekty realizowane przez instytucję.
https://www.facebook.com/bosbankpl
https://www.youtube.com/user/BOSSApl
https://www.linkedin.com/company/bank-ochrony-srodowiska-s.a./
Bank Ochrony Środowiska jest instytucją z misją, co może być zachętą dla osób szukających zatrudnienia w bankowości i chcących coś zmienić na świecie. Wiele wskazuje na to, że nie każdy będzie się nadawał do wykonywania kolejnych kroków kariery w BOŚ. Mimo to praca w tym konkretnym banku może się okazać bardzo cennym doświadczeniem.