W poprzedniej edycji raportu "Wielopokoleniowa siła w miejscu pracy" zapytaliśmy kandydatów i przedstawicieli różnych pokoleń o to, gdzie szukają pracy i ile czasu zajęło im znalezienie obecnej posady. Dowiedzieliśmy się także, które pokolenie nie jest stałe w zawodowych uczuciach i najczęściej zmienia miejsce zatrudnienia, a także jak wygląda proces rekrutacji z perspektywy różnych generacji i na czym im najbardziej zależy.
W tej edycji badania ponownie wzięliśmy na warsztat temat multigeneracji i sprawdziliśmy podejście do niego tych, którzy na co dzień poszukują, rekrutują i wybierają kandydatów spośród obecnych na rynku czterech różnych pokoleń.
Jak osoby zatrudniające podchodzą do zjawiska wielopokoleniowości? Czy w ich opinii to szansa, czy zagrożenie dla polskiego rynku pracy? Czy dobierają techniki rekrutacji i kanały dotarcia do poszczególnych generacji?
W ostatniej części raportu zderzyliśmy opinię kandydatów w kwestii oceny swojego przygotowania do procesu rekrutacji, ze zdaniem specjalistów HR na ten temat. Czy wśród Zetek przeważają spóźnialscy i osoby nieprzygotowane do rekrutacji? Czy z wiekiem podejście do tego procesu wśród kandydatów się zmienia? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w raporcie.