PG SILESIA / GRUPA BUMECH SA

Główna Księgowa / Główny Księgowy

  • Czechowice-Dziedzice, śląskie pow. bielski

Księgowy

Umowa o pracę

Pełny etat

Specjalista (mid/regular)

Praca stacjonarna

Praca od zaraz

Grupa Kapitałowa Bumech S.A. to zespół kooperujących i branżowo ukierunkowanych przedsiębiorstw branży górniczej i maszynowej dla górnictwa. W ramach grupy funkcjonują sprawnie zorganizowane podmioty prawne w tym zlokalizowana w Czechowicach-Dziedzicach kopalnia węgla kamiennego PG SILESIA, Przedsiębiorstwo Górniczo-Szkoleniowe „SILESIAoraz Bumech S.A. z siedzibą w Katowicach

Miejsce pracy: Czechowice-Dziedzice, Katowice

Zakres obowiązków

  • sporządzanie okresowych sprawozdań finansowych spółki zgodnie z polską ustawą o rachunkowości i wg. Międzynarodowych standardów rachunkowości

  • odpowiedzialność za terminowe przygotowanie deklaracji podatkowych

  • przygotowanie miesięcznej kalkulacji podatku dochodowego od osób prawnych

  • kontrola i akceptacja deklaracji VAT oraz JPK_VAT

  • przygotowanie i wysyłanie wymaganych raportów miesięcznych, kwartalnych i rocznych

  • nadzór nad prawidłowym prowadzeniem ksiąg oraz obiegiem dokumentów księgowych

  • udział w inwentaryzacjach, wyjaśnianie różnic inwentaryzacyjnych oraz wyceny stanów magazynowych

  • reprezentowanie firmy przed organami podatkowymi oraz biegłymi rewidentami

  • współpraca z instytucjami finansowymi w zakresie prowadzonych spraw

  • przygotowywanie sprawozdań statystycznych (NBP, GUS)

  • aktywne monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości

Wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe

  • doświadczenie w obszarze księgowości

  • znajomość przepisów ustawy o rachunkowości i przepisów podatkowych

  • umiejętność współpracy z instytucjami finansowymi / podatkowymi / audytowymi

  • bardzo dobra organizacja pracy, a także samodzielność i zaangażowanie

  • dobra znajomość obsługi pakietu MS Office, w szczególności Excel

  • gotowość do pracy stacjonarnej

  • prawo jazdy kat. B

Oferujemy

  • umowę o pracę w Bumech S.A.

  • atrakcyjne wynagrodzenie

  • dynamiczne i rozwojowe środowisko pracy

  • możliwość rozwoju zawodowego

Dowiedz się więcej o pracodawcy
  • Administratorem danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Górnicze "SILESIA" Sp. z o.o. 43-502 Czechowice-Dziedzice ul. Górnicza 60, NIP: 6521705143. Moje dane osobowe przetwarzane są w celu rekrutacji przez Administratora. Wiem, że przysługują mi następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, znajduje się w Polityce Prywatności Administratora.
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Przedsiębiorstwo Górnicze "SILESIA" Sp. z o.o. 43-502 Czechowice-Dziedzice ul. Górnicza 60, NIP: 6521705143 zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby bieżącej rekrutacji. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana. Dodatkowo wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby przyszłych rekrutacji przez okres 12 miesięcy. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana.
Dodana
Wygasa (za 28 dni)