Spis treści
PayPal - co to jest i do czego służy?
PayPal jest zintegrowanym i najpopularniejszym w skali światowej systemem płatności online. Czy w głowach przedsiębiorców nie zapala się teraz jasna lampka? Spotykamy się z tym na co dzień, kiedy robimy zakupy w Internecie - niemalże na stronie każdego sklepu internetowego mamy możliwość wybrania formy płatności, a jedną z tych możliwości najczęściej jest właśnie PayPal.
Posiadać konto na PayPal mogą zarówno użytkownicy prywatni, którzy płacą za produkty i usługi w Internecie wygodnie i bezpiecznie właśnie z tego konta (użytkownicy prywatni, a obecnie na świecie są ich setki milionów, zakładają konto PayPal zwykle w tym celu, aby obsługiwać płatności online), ale także przedsiębiorcy, którzy przyjmują płatności online przez PayPal.
W tym artykule skupimy się na charakterystyce PayPal dla firm. Powiemy o tym czym jest PayPal, jak z niego korzystać dla dobra naszej firmy.
Jak można wykorzystać PayPal w firmie?
Można powiedzieć krótko: możliwości wykorzystywania przez firmę płatności na kontach PayPal są olbrzymie. PayPal na stronie sklepu internetowego oznacza większe przychody, gdyż 350 milionów użytkowników najchętniej wybiera płatności przez PayPal. To prowadzi do większej konwersji, większej sprzedaży, poprzez stworzenie dla klientów szansy do dokonywania płatności w preferowanej przez nich formie. PayPal otwiera nasz biznes na świat.
Większość najpoważniejszych platform sprzedażowych w sieci od dawna korzysta z PayPal. Posiadanie przez firmę takiego kanału płatności jakim jest PayPal, rozszerza w znaczący sposób grupę osób zainteresowanych zakupem, otwiera na nowe rynki. Z usług PayPal korzystają największe korporacje oraz małe, jednoosobowe firmy ze wszystkich zakątków świata.
Firmy, które już zaimplementowały płatności PayPal dobrze wiedzę, że w każdej chwili mogą liczyć na fachową obsługę oraz doskonałe dostosowanie platformy do poszczególnych celów zakładanych w naszym biznesie. Nieustanne poprawianie i tak już najbardziej zaawansowanych systemów bezpieczeństwa oraz reagowanie na wszystkie zmiany zachodzące w dziedzinie transakcji online - to wielkie zalety PayPal. Implementacja PayPal w firmie nie powinna zająć więcej niż kilku godzin. Wszystko jest jasne od początku do końca. Po tym kroku otrzymujemy system, który - poprzez samo jego posiadanie - zwiększa nasze zyski.
Czym wyróżnia się PayPal na tle konkurencji?
Istnieje wiele wyróżników, które sprawiają, że PayPal zdobył pozycję absolutnego lidera w tej części branży e-commerce. Już sam fakt, że PayPal jest opcją pierwszego wybory i korzysta z niego tak wielu użytkowników, sprawia, że ta uważana już za standardową i sprawdzoną formę płatności w Internecie platforma - nieustannie rozszerza swój zasięg. A na to nie może być ślepy żaden przedsiębiorca.
PayPal okazuje swoją wyższość także w innych dziedzinach. Jest to system powszechnie uważany za najbardziej bezpieczny i transparentny. Z tego też właśnie powodu - bezpieczeństwo i niezawodność - zdołał uzyskać przewagę rynkową. Logo PayPal kojarzy się niezmiennie z firmą zaufaną i sprawdzoną. Poza tym wśród konkurencji to właśnie PayPal wykazuje największą funkcjonalność i uniwersalność, a także prostotę obsługi, którą cieszą się posiadacze kont prywatnych i firmy. Księgowość z PayPal jest łatwa i prosta. Rozliczenie przychodów z PayPal nie nastręcza firmom żadnych trudności. System jest skończony i dopracowany. Jeszcze jedno: dla firm PayPal oferuje najbardziej atrakcyjne i spersonalizowane rozwiązania. Firma korzystająca z płatności PayPal bez trudu jest w stanie zarządzać nawet najbardziej skomplikowanymi przepływami finansowymi.
Jak założyć konto firmowe na PayPal?
Zakładanie konta firmowego na PayPal jest niezwykle proste i łatwe. System czuwa nad wszystkim, podajemy wyłącznie podstawowe dane, integracje też nie są trudne do wykonania - może to zrobić nawet osoba bez specjalistycznej wiedzy, gdyż wszystko zostało uproszczone do minimum i na każdym etapie tworzenia konta jesteśmy o wszystkim informowani, jakby prowadzeni za rękę. Pamiętajmy tylko, że PayPal bardzo dokładnie weryfikuje wszystkich swoich użytkowników, to wyklucza możliwość pomyłki. Przygotujmy więc odpowiedni zestaw danych o naszej firmie, wypełnijmy zabezpieczone formularze, i przejdźmy do zarabiania razem z PayPal. PayPal firmowy zazwyczaj jest obsługiwany przez dział księgowości, ale tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby do tego zadania oddelegować dowolnie wybranego pracownika. Rozliczenie przychodów z PayPal jest w dużej części zautomatyzowane, system wyręcza nas dokładnie w wielu czynnościach. Same zyski, żadnych strat.
Jak księgować przychody z PayPal?
Najprostszym sposobem na rozliczenie przychodów z PayPal jest księgowanie ich zbiorczo na koniec wybranego okresu rozliczeniowego (np. rozliczenie kasy pod koniec dnia sprzedaży). Gdy kupuje od nas inna firma, oczywiści wystawiamy fakturę. PayPal dostarcza tak dobre zestawienia i ewidencję wszystkich płatności, że całość dotycząca rozliczania przychodów z PayPal jest zwykłą formalnością nie tylko dla wykwalifikowanych księgowych, ale dosłownie dla każdego.
- PayPal jest platformą płatniczą, która umożliwia zarówno użytkownikom prywatnym, jak i firmom dokonywanie płatności online.
- Firmom korzystającym z PayPal oferowane są szerokie możliwości wykorzystywania płatności na koncie PayPal, co prowadzi do większych przychodów oraz otwiera na nowe rynki.
- PayPal wyróżnia się na rynku dzięki swojej funkcjonalności, bezpieczeństwu, transparentności, prostocie obsługi oraz atrakcyjnym i spersonalizowanym rozwiązaniom dla firm.
- Założenie konta firmowego na PayPal jest proste i łatwe, a rozliczenie przychodów z PayPal zwykle nie nastręcza firmom żadnych trudności.