Spis treści
PGZ zajmuje się produkcją nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań wykorzystywanych przez Siły Zbrojne RP oraz formacje sojusznicze. Przedsiębiorstwo jest głównym partnerem przemysłowym Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP prowadzonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
Potężny koncern zbrojeniowy nie tylko rozbudza wyobraźnię, ale również jest bardzo interesującym pracodawcą. Wiele osób chciałoby pracować przy projektach zbrojeniowych, a mnogość obszarów działania sprawia, że w PGZ znajdzie się praca dla fachowców i specjalistów z różnych branż.
Działalność Polskiej Grupy Zbrojeniowej
Polska Grupa Zbrojeniowa jest liderem polskiego przemysłu obronnego i jednym z największych przedsiębiorstw tego typu w Europie. Spółka PGZ S.A. zarządza ponad 50 spółkami i posiada udziały w 32 innych spółkach reprezentujących różne branże.
PGZ współpracuje ściśle z MON w ramach Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP. Przedsiębiorstwo bierze udział w rozbudowie programu WISŁA (system obrony powietrznej średniego zasięgu), NAREW (system obrony powietrznej krótkiego zasięgu), ORKA (okręty podwodne) oraz w innych pomniejszych projektach MON. Grupa zajmuje się również modernizacją i serwisem sprzętów wojskowych, w tym maszyn z byłego ZSRR.
Przedsiębiorstwo zbrojeniowe posiada w swojej ofercie liczne systemy obronne oraz pojazdy militarne. PGZ m.in. może się pochwalić produkcją systemu obrony powietrznej bardzo krótkiego zasięgu z zestawem PORAD i radarem SOŁA. Dużym zaufaniem żołnierzy cieszy się Transporter Opancerzony ROSOMAK, który sprawdził się w warunkach bojowych w Czadzie i Afganistanie. Samobieżna haubica KRAB została uznana za jedną z najlepszych na świecie, a samobieżny moździerz RAK ułatwił zadania bojowe żołnierzom.
Oferta PGZ obejmuje również wyposażenie osobiste żołnierzy, systemy bezzałogowych pojazdów powietrznych oraz sprzęty lądowe, morskie i powietrzne.
Najważniejsze spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej działają w pięciu obszarach:
Domena lądowa:
- Autosan Sp. z o.o.
- Huta Stalowa Wola S.A.
- Jelcz Sp. z o.o.
- Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych "OBRUM" Sp. z o.o.
- Rosomak S.A.
- Stomil-Poznań S.A.
- Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A.
- Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne S.A.
- Zakład Mechaniczny "Bumar Łabędy" S.A.
- Zakład Mechaniczny "BUMAR-MIKULCZYCE" S.A.
Domena broni i amunicji:
- Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne "BELMA" S.A.
- Fabryka Broni "Łucznik" – Radom Sp. z o.o.
- CENZIN Sp. z o.o.
- Mesko S.A.
- PCO S.A.
- Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego "Maskpol" S.A.
- Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A.
- Zakłady Chemiczne "Nitro-Chem" S.A.
- Zakłady Metalowe "Dezamet" S.A.
- Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.
- Zakład Produkcji Specjalnej "GAMRAT" Sp. z o.o.
Domena C4ISR (elektroniki, informatyki i cybertechnologii):
- Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A.,
- PIT-Radwar S.A.,
- Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A.,
- Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A.,
- Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 S.A.,
- ZURAD Sp. z o.o.
Domena lotnicza:
- Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A.
- Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-Kalisz" S.A.
- Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A.
- Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A.
Domena morska:
- PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o.
PGZ S.A. w 2019 roku odnotowało wzrost dochodów. Przychody netto bez korekt konsolidacyjnych wyniosły przeszło 7 mld zł, co stanowiło wzrost względem nieco ponad 6 mld zł z 2018 roku. Przedsiębiorstwo pozyskało także cenne kontrakty na dostawę sprzętu w kolejnych latach, więc firma zdaje się znajdować w bardzo stabilnej sytuacji.
Polska Grupa Zbrojeniowa prowadzi również odpowiedzialny biznes, co oznacza działania w oparciu o kodeks etyczny zapewniający dbałość o pracowników oraz środowisko. Przedsiębiorstwo angażuje się w projekty społeczne oraz udziela wsparcia potrzebującym. Firma bierze udział w inicjatywach charytatywnych szczególnie ukierunkowanych na środowisko weteranów i kombatantów oraz wspiera projekty dotyczące budowania tożsamości narodowej.
W 2016 roku w celu sprofesjonalizowania działań filantropijnych PGZ S.A. powołano do życia Fundację PGZ. Organizacja rozpoczęła realną działalność w 2017 roku, angażując się w liczne projekty. W 2020 roku instytucja wzięła czynny udział w walce z COVID-19 wspierając w działaniach służbę zdrowia oraz służby mundurowe.
Praca w Polskiej Grupie Zbrojeniowej
PGZ S.A. jest strategicznym pracodawcą przemysłu obronnego RP. Przedsiębiorstwo obecnie zatrudnia ponad 18 tysięcy osób w przeszło 40 lokalizacjach na terenie całego kraju. Pracownicy mają szansę realizowania się w pięciu domenach: lądowej, lotniczej, morskiej, broni i amunicji oraz C4ISR.
Polska Grupa Zbrojeniowa jako potężny koncern zbrojeniowy potrzebuje fachowców z wielu różnych branż. Firma zatrudnia pracowników do bezpośredniej produkcji sprzętów wojskowych, ale także inżynierów pracujących nad rozwojem nowych technologii, projektowaniem sprzętów militarnych, czy w końcu pracy nad zaawansowanymi systemami informatycznymi na potrzeby uzbrojenia.
Osoby zainteresowane pracą w PGZ mogą znaleźć aktualne oferty pracy na stronach internetowych poszczególnych spółek wchodzących w skład grupy. Ogłoszenia są również publikowane na portalach poświęconych zatrudnieniu. Firma zachęca także do składania spontanicznych aplikacji za pośrednictwem adresu mailowego: rekrutacja@pgzsa.pl. CV wraz z listem motywacyjnym mogą przesyłać zarówno kandydaci do pracy, jak i osoby chcące odbyć praktyki w spółkach należących do PGZ.
Opinie na temat Polskiej Grupy Zbrojeniowej
Szukanie pracy wiąże się z chęcią poznania potencjalnych pracodawców. Nie zawsze można podpytać pracowników o warunki i atmosferę, dlatego popularnością cieszą się portale gromadzące opinie pracowników na temat pracodawców.
Do wypowiedzi w takich serwisach trzeba podchodzić z dozą ostrożności, ale często można wyciągnąć pewne wnioski. W przypadku Polskiej Grupy Zbrojeniowej także można znaleźć różne wpisy, z których da się wyciągnąć jakieś konkrety.
Według opinii w sieci zarobki oraz warunki pracy są mocno zależne od tego, do jakiej spółki się trafi. Każdy z podmiotów PGZ działa na swoich warunkach. W części spółek zarobki są raczej przeciętne. Różnie bywa także z rozwojem i budową kariery. Specjaliści IT podkreślają, że w części oddziałów praca będzie mało satysfakcjonująca dla doświadczonych osób. Z drugiej strony początkujący przedstawiciele branży będą mogli zdobyć cenne doświadczenie. Wygląda więc na to, że najlepiej udać się na rozmowę o pracę i dowiedzieć się co ma do zaoferowania dana spółka.
Źródło: www.gowork.pl
Kontakt z Polską Grupą Zbrojeniową
Kandydaci do pracy w PGZ S.A. i spółkach zależnych mogą aplikować za pośrednictwem ofert pracy publikowanych na stronach spółek oraz w serwisach internetowych. Spontaniczne aplikacje można kierować jedynie na podany powyżej adres e-mail. W przypadku przesłania CV na inny adres będzie ono kasowane.
W pozostałych sprawach można skorzystać z danych kontaktowych opublikowanych na stronie www.grupapgz.pl. Na witrynie można również znaleźć informacje odnośnie najważniejszych spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Dane kontaktowe do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.:
BIURO W WARSZAWIE:
ul. Nowy Świat 4a, 00-497 Warszawa
tel. (+48) 22 718 43 00
faks (+48) 22 718 43 01
mail: biuro@pgzsa.pl
SIEDZIBA W RADOMIU:
ul. Malczewskiego 24, 26-609 Radom
tel. (+48) 48 670 03 00
mail: biuro@pgzsa.pl
Polska Grupa Zbrojeniowa jest również aktywna w social mediach. Warto odwiedzić jej oficjalne profile, dzięki czemu można bliżej zapoznać się z działalnością koncernu obronnego.
https://www.facebook.com/polskagrupazbrojeniowa
https://www.linkedin.com/company/polish-armaments-group/
Polska Grupa Zbrojeniowa jest jednym z liderów branży obronnej w Europie. Koncern posiada wiele spółek pozwalających na budowanie kariery w różnych interesujących kierunkach. W wielu spółkach firmy płace mogą nie być najwyższe, ale zatrudnienie w PGZ pozwoli zdobyć cenne doświadczenie i imponujący wpis do CV.
- Polska Grupa Zbrojeniowa jest liderem polskiego przemysłu obronnego oraz jednym z największych przedsiębiorstw z tej branży w Europie.
- PGZ zajmuje się modernizacją i produkcją sprzętu wojskowego, w tym systemów obronnych, pojazdów militarncyh oraz uzbrojenia osobistego.
- Przedsiębiorstwo angażuje się w projekty społeczne i charytatywne, a także prowadzi odpowiedzialny biznes oparty na kodeksie etycznym dbającym o pracowników i środowisko.
- Polska Grupa Zbrojeniowa zatrudnia ponad 18 tysięcy osób w pięciu domenach: lądowej, lotniczej, morskiej, broni i amunicji oraz C4ISR, dając pracownikom szansę na realizację się w różnych branżach.